„Mężczyzna ma ciało. Kobieta jest ciałem”

Podobno kobieta rodzi się kobietą i tylko kwestią czasu jest aż kwiat rozkwitnie, piersi dojrzeją a nogi wystrzelą do góry jak rzymskie kolumny, tylko czasu potrzeba by kobieta zrozumiała i poznała swoją kobiecość, doceniła władzę którą posiadła samą swoją urodą. Ale z facetami nie jest już tak łatwo.

Istnieje sporo poradników i kursów wręcz by nauczyć się JAK być mężczyzną. Specjalni ku temu couche i guru odkryją przed tobą te tajemnice i zagadki. Nie zamierzam wyśmiewać ani obrażać ludzi którzy, szukając siebie muszą szukać pomocy. Ponieważ bycie facetem to przede wszystkim bycie pewnym siebie. A jeśli cokolwiek lub ktokolwiek pomoże ci w tym, to dobrze.

Kobieta to przede wszystkim ciało i wygląd. Kobieca to znaczy delikatna, powabna i seksowna. Kobieca znaczy uległa i zmysłowa. Facet to nie wygląd ale charakter i osobowość. Dominacja, szczerość, honor, opanowanie, odwaga i wewnętrzna siła. Całe życie musimy udowadniać innym że jesteśmy męscy. Na boisku, ringu, w pracy, w łóżku, na randce, na parkiecie i w salonie, pośród innych ludzi.

Nikt nie rodzi się męski. Wszyscy jesteśmy chłopcami i od tego punktu wyjścia wszyscy zaczynamy. To że masz chuja nie oznacza że masz jaja. Bycie facetem jest trudniejsze niż niebycie. Ale z czasem uczymy się tego. Tak jak pisania, tabliczki mnożenia, pieprzenia i picia wódki. Wtedy, po tych wszystkich lekcjach i naukach stajemy się lepszą, dojrzalszą wersją samych siebie. Inaczej spoglądamy na świat a świat inaczej spogląda na nas. Nasze słowa posiadają wagę, a nasze kobiety czują się przy nas bezpiecznie. Bierzemy odpowiedzialność za siebie i za innych. Uczymy się być oparciem, wsparciem. Zabijamy w sobie ten kobiecy pierwiastek, który dawno temu pozwalał nam płakać, pokazywać emocje i być słabymi. Bo słaby facet to niefacet. Ale wygląd nie jest tutaj najważniejszy. Bo bardziej męski jest zdecydowany mężczyzna z długimi włosami i w rurkach, niż stu kilowy dzik, który wyglądem zakrywa brak wewnętrznej siły. Jest ich wielu. Więcej niż wielu. Napompowani odżywkami chłopcy udający facetów. Taki musi się najebać by otworzyć usta w obecności ładnej dziewczyny, a matka nadal robi mu kanapki do pracy i pierze skarpetki. Facet, prawdziwy facet, potrafi sobie radzić sam. Bez kobiety, matki czy kochanki. Jasne, wtedy jest nam łatwiej i dzięki kobiety że wam się chce. Ale jeśli mężczyzna nie potrafi sobie ugotować obiadu i przeżyć tygodnia całkowicie samodzielnie, to nie ma żadnego kurwa prawa nazwać się Facetem.

Bycie męskim to nie tylko seks i zdolność do rozkochania w sobie kobiety. To także dominacja w relacji ze swoją partnerką. Kobiety są jak rekiny i wyczuwają strach. Kobiety są także jak dzikie zwierzęta, które tylko silna osoba będzie w stanie ujarzmić i zdominować.

Bycie męskim to multum rzeczy, cech, zachowań i emocji, które dopiero ułożone razem, tworzą z tych wielu puzzli obraz prawdziwego faceta. I jeśli zabraknie choćby jednego elementu, wszystko runie i kobieta nagle uświadamia sobie wtedy że przez cały czas była z chłopcem, niefacetem, a jedyną osobą w związku która miała jaja była ona sama.

Najdroższy Scarface,
pozwól, że dopełnię nieco Twoje słowa.
Cycki i ‚nogi jak rzymskie kolumny’ to jeszcze nie kobieta, a makijaż i miniówka to jeszcze nie seksapil. Kobieta to nie tylko delikatność, subtelność, uległość, podporządkowanie. Kobieta to nie tylko powalający wygląd i ozdoba salonu – to znacznie więcej!

Kobieta to wyrozumiałość, pewność siebie, zadziorność, zaradność, wytrwałość, odwaga – i powściągliwość, by nie okazywać tych cech w nieodpowiednich momentach.
Kobieta to altruizm i masochizm – by każdego dnia poświęcać mnóstwo czasu na zabiegi pielęgnacyjne (często bolesne) ku uciesze mężczyzn. Bycie kobietą wcale nie jest łatwiejsze, niż rola mężczyzny.
Musimy pokazywać Wam, że jesteście potrzebni – choć same doskonale potrafimy skręcić tę szafę w salonie. Dać Wam okazję zaprezentowania siły i odwagi – nawet jeśli tak naprawdę nie boimy się pająków.
Upewniać, że jesteście najlepsi mimo słabości i kompleksów – bo każdy jakieś ma! Pozwalać prowadzić się w tańcu – choć nie jesteście mistrzami parkietu. I wreszcie – być Waszą wizytówką – żebyście mieli czym się pochwalić. Dopiero to wszystko pozwala Wam nabyć pewności siebie i stać się facetami, jakich pragniemy.

Pozwól, że zadam Ci refleksyjne pytanie:
Gdyby tak łatwo było być prawdziwą kobietą (a nie tylko tą piękną, seksowną), to po co powstawałyby te wszystkie poradniki dla mężczyzn?
To kobieta jest brakującym ogniwem mężczyzny, to ona każdego dnia staje się dla niego kucharką, damą, a zaraz potem dziwką – a nie  jakiś couche czy guru!
Kobieta to znacznie więcej niż ‚ciało’.

Przyznam Ci jednak rację:
„Kobieta powinna zawsze pozostać kobietą, ale nie musi, a mężczyzna, który nie jest mężczyzną, jest już niczym…” (Brigitte Bardot).

Pozdrawiam,
Anastazja.

Przyznam ci rację że bycie Kobietą nie jest wcale proste, z tym że bycie facetem tym bardziej proste nie jest. Mówisz o tym, jak trudne jest dopełnianie nas i motywowanie do bycia lepszym, bardziej męskim Mężczyzną. Jednocześnie jednak wspominasz o tym, jak ważne jest dla was upiększanie się i dbanie o urodę. I to jest typowo kobiece zachowanie, bowiem facet nieważne czy z brodą, zarostem czy gładko ogolony, pachnący, spocony lub brudny, facet zawsze pozostaje facetem i nie ma na to wpływu wcale jego wygląd. Bycie męskim jest gdzie indziej. Wyprostowana sylwetka, odważny wzrok, niski mocny głos i cała jego prezencja. Męskość ukrywa się w detalach i trzeba ją dostrzec.
Nawet najgorsza i najbardziej zepsuta, zawszona, dająca za pół darmo i w promocji kurwa to nadal kobieta. Nawet najgłupsza blondynka bez choćby śladu mózgu-nadal jest kobietą. I nawet samolubna wredna suka, zapatrzona we własne selfie, karmiąca się atencją, lajkami, łamaniem męskich serc i marzeń, nawet ona nadal jest czysto i prawdziwie Kobieca. Jak określamy kobiety? Zwykle mianem „pięknej kobiety” lub seksownej. Rzadko kiedy mówimy o kimś „Mądra Kobieta”. Kobiecość bije nas w twarz swoim zapachem i urokiem. Kobiecość jest jak obraz a męskość jak metafora. Niedostrzegalna od razu ale gdy już ją poczujesz, odczujesz i dojrzysz, wtedy ten ślad zostaje już stale każdym spojrzeniu ku niemu.

Mówisz mi kochanie, że facet bez kobiety usycha i potrzebuje jej by poczuć się pewnym? Bzdura, kłamstwo i straszny błąd. Tylko zdecydowany i pewny siebie facet, może zdobyć piękną kobietę. Tylko mając to już w sobie uprzednio, jest w stanie pokazać to innym. Kobiety nas dopełniają a my wypełniamy je sobą. W każdym możliwym sensie i sposobie. Nie przeżyjemy bez siebie ale to kobieta jest Kobiecą i Kobietą dopiero w odbiciu oczu swojego mężczyzny lub innych, obcych mężczyzn. Facet może być męski nawet bez kobiety. Tylko kto mu to wtedy powie

0 comments